Bikejoring

Bikejoring to dyscyplina sportów zaprzęgowych ostatnio zyskująca coraz więcej na popularności ze względu na swoją prostotę i możliwość brania w niej udziału przez każdego posiadacza malamuta. Jest to dobra metoda na traning dla osób posiadających właśnie jednego psa.

Jest to dyscyplina bardzo szybka, dlatego jeśli chcesz uprawiać tę dyscyplinę upewnij się, że sam dasz radę podołać tej szybkości, a Twój rower (szczególnie hamulce) jest sprawny.

Przed startem w zawodach zamiętaj, że pies musi biec zawsze przed rowerem – nie można ciągnąć psa za sobą. Dystans, na którym rozgrywana jest ta dyscyplina to zazwyczaj 6 – 8 km, trasa natomiast jest bardzo urozmaicona terenowo; przygotuj się na podjazdy, zjazdy, a także jazdę po grząskim piasku.

Dyscyplina ta uważana jest za jedną z najszybszych dyscyplin zaprzęgowych, w której wymagane jest zarówno od psa, jak i jego właściciela bardzo dobre przygotowanie kondycyjne. Prędkość jaką osiągają najszybsze psy na trasie wynosi nawet 40 km/h, lecz z malamutem nie masz co mażyć o takiej prędkości, gdyż malamut z natury nie jest sprinterem, a chwilowy galop po starcie przekształca się w ulubiony dla malamuta kłus (12 km/h).

Malamut musi być ubrany w uprzęż, której koniec mocujesz do kierownicy roweru, a sam wskakujesz na rower. Pamiętać musisz o kasku i pałąku uniemożliwiającym wkręcenie się liny w koło!

Przeznaczenie: już dla 1 malamuta !


Translate »
Przeczytaj poprzedni wpis:
Skijoring

Jeśli jesteś zapalonym narciarzem, a do tego masz malamuta ... masz kolejną możliwość wykorzystania swojego psa w sporcie. W tej

Zamknij